Zipyho a Jablíkovi kamarádi

evaluovaná metodika pro práci s dětmi v rámci prevence rizikového chování

Zipyho a Jablíkovi kamarádi - metodiky pro rozvoj sociálních dovedností

Název projektu: Zipyho a Jablíkovi kamarádi - metodiky pro rozvoj sociálních dovedností

Registrační číslo: CZ.07.4.68/0.0/0.0/15_005/0000040

Datum zahájení: 1. 9. 2016

Předpokládané datum ukončení: 30. 6. 2018

Stručná anotace: Projekt se zaměřuje na zvyšování kompetencí pedagogických pracovníků a dalších pracovníků působících ve vzdělávání pro inkluzivní, inovativní a kvalitní výuku, především v oblasti práce s heterogenními skupinami dětí. K tomuto slouží komplex vzdělávacích aktivit, jejichž stěžejní částí jsou unikátní evaluované metodiky Zipyho kamarádi a Jablíkovi kamarádi určené pro práci pedagoga s dětmi ve věku 5-7 a 7-9 let zaměřené na rozvoj sociálních dovedností a strategií zvládání obtížných situací.

Kontaktní osoba:

Karolína Miháliková, koordinátorka projektu

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel.: 737129048

 

Aktivity projektu

aktivity

Projekt nabídl podpořeným osobám vzdělávací sérii zaměřenou na práci se Zipyho kamarády, vzdělávací sérii zaměřenou na práci s Jablíkovými kamarády, nadstavbové kurzy pro doplnění komplementární metodiky, intenzivní metodické vedení a tematické workshopy. V rámci projektu byla ustavena mezioborová expertní platforma. Jejím cílem je podpořit rozvoj programů pro rozvoj sociálních dovedností, prevence rizikového chování a podpory duševního zdraví u dětí předškolního a mladšího školního věku, síťování institucí a podporu proinkluzivního vzdělávání. Na jaře 2018 proběhla mezinárodní konference za účasti mnoha zahraničních hostů, např. VB, Litva, Slovensko, Bulharsko a Norsko. 

 Realizátoři projektu OP Praha - pól růstu ČR: bona logo 12 Název projektu: Zipyho a Jablíkovi kamarádi - metodiky pro rozvoj sociálních dovedností

Registrační číslo: CZ.07.4.68/0.0/0.0/15_005/0000040 pcpp logo napis small2