Zipyho a Jablíkovi kamarádi

evaluovaná metodika pro práci s dětmi v rámci prevence rizikového chování

RSJ F lg RGB

Začátkem roku 2019 jsme získali příspěvek od nadace RSJ Foundation na tisk metodik Jablíkovi kamarádi. Tato metodika je určena pro práci s dětmi ve věku 7-10 let a podobně jako Zipyho kamarádi rozvíjí duševní zdraví, sociální dovednosti a copingové strategie těchto dětí. Momentálně zařizujeme vše potřebné, abychom co nejdříve mohli zájemcům mohli nabídnout kurzy práce s touto metodikou. Děkujeme RSJ Foundation za podporu, nejen finanční, a těšíme se na vás na našich kurzech!

  

Kurz Zipyho kamarádi sestává z 8 hodinového tréninku a následného metodického vedení v rozsahu 9 hodin rozdělených do 2-3 setkání v průběhu jednoho roku. Kurz je akreditován MŠMT v rámci DVPP a vedou jej certifikovaní lektoři. Certifikát získají účastníci po absolvování všech 17 hodin. Maximální kapacita je 20 účastníků.

Kurz a termíny setkání jsou vždy v režii našich lektorů, domlouvejte se proto rovnou s nimi. Platby kurzu provádějte předem - po přihlášení lektorce obdržíte pokyny k platbě. Cena za kurz je 2.900,-Kč za účastníka. Díky finanční podpoře Gesou, z.s., jsou součástí této ceny i kompletní materiály (metodika) pro učitele.

Zájemci o další kurzy, kontaktujte nás prosím na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
V případě, že si kurz objednává instituce jako balíček, lze domluvit individuální slevy. 

 

zipy2018 A5

 

konference Více než sto odborníků zabývajících se prevencí a podporou duševního zdraví se účastnilo mezinárodní konference „Zipyho a Jablíkovi kamarádi – duševní zdraví v inkluzivní škole“, kterou pořádalo Centrum sociálních služeb Praha v rámci grantu financovanému z programu Praha-pól růstu.

Konference se konala pod záštitou radního Daniela Hodka, slavnostně ji zahájil ředitel CSSP Tomáš Ján. Příspěvky mapující práci v dané oblasti přednesli zástupci zahraničních hostů – Velké Británie, Norska, Slovenska, Litvy, Bulharska a Polska.  CSSP a E-clinic objasnili situaci v České republice. Odpoledne proběhlo 12 tematických workshopů a panelová diskuse na téma možnosti financování programů duševního zdraví ve školách.

Hlavním tématem konference bylo mezinárodní sdílení zkušeností s prací s metodikami pro rozvoj sociálních dovedností a kopingových strategií dětí „Zipyho a Jablíkovi kamarádi“. Tyto metodiky jsou používány ve více než 30 zemích světa a evaluace jejich výsledků opakovaně ukazují efektivní přínosy pro účastníky.

Níže si můžete prohlédnout galerii z průběhu konference. Balíček s prezentacemi ke stažení zde.

Sborník z mezinárodní konference je ke stažení zde.

obrazky web zip 04Metodika Zipyho kamarádi tak, jak ji děláme my v Čechách, se dostala do sborníku evropské dobré praxe. Celý sborník (my jsme na straně 14) najdete zde https://ec.europa.eu/health/sites/health/files/mental_health/docs/2017_mh_work_schools_en.pdf

Zmiňuje nás i nejnovější newsletter z EU-Compassu. http://mailchi.mp/bdd8f7cfc2ab/eu-compass-for-mental-health-newsletter-954661

Programová ředitelka Partnerrship for Children, paní Caroline Egar, vyjádřila potěšení a poděkovala nám za skvělou práci, kterou s Zipyho kamarády odvádíme.